Rockzenei életrajzi könyvek, könyvismertető
Az életrajzi könyv általában nem rossz olvasmány, ha jól van megírva és a főszereplő kellően érdekes. Viszont sok meglepetést tud rejteni, olyanokról akikről nem is gondolnánk. Megmondom őszintén sok ilyen könyvet olvastam és majdnem mindegyik élvezetes volt. Az utolsó négyet szeretném most bemutatni.
Rob Halford, Vallomás.
Rob Halford, Vallomás című könyve vitte el nálam a pálmát, felöleli a Judas Priest és egyben az ő teljes munkásságát. Rengeteg humor és jó sztori van benne, kellő öniróniával. Őszintén szólva Metal God-ról nem gondoltam volna, de a pali egy hihetetlen jó figura. Sok, jobbnál jobb zenei és magánéleti sztori, szinte letehetetlen letenni.
Csak pár morzsa a könyvből. Rob találkozott Madonnával, aki úgy viselkedett mint Kleopátra és nagyon érdekelték az énekes tetoválásai, sőt, szerette volna ha mindenhol megmutatja őket., Rob azonban nemet mondott. Lady Gaga meglátta egy koncertjén és a show közben letérdelt tisztelete jeléül, táncosai legnaggyobb megdöbbenésére. Volt olyan, hogy Ozzy helyett kellett beugrania a Black Sabbath-ba és persze melyik nótát rontotta el, hát persze, hogy a Paranoidot.
De a legjobb sztori hogy a Metal God, Ringo Starr házából kölcsön vett egy, John Lennon Imagine klipjében is szereplő obeliszket, csak még elfelejtette visszavinni. Ezt a könyvet el kell olvasni, mert egyik legjobb önéletrajzi könyv amit eddig olvastam.
Ronnie James Dio, Rainbow in The Dark.
A másik könyv, Ronnie James Dio, Rainbow in The Dark című könyve. Előző hősünk Angliából származik, Dio pedig amerikai, de a sztorik hasonlóak, Ronnie is nagy kópé volt, talán valamivel céltudatosabb és a magánélete is rendezettebb mint Robé. De ebben is rengeteg jó sztori van abszolút olvasható és ott is és itt is betekintést kapunk a rocksztárok nem éppen konfliktus és élvezetektől mentes világából. Sőt Ronnie-tól megtudhatjuk a metálvilla keletkezésének igaz történetét is. Ez is jó könyv.
Rudán Joe könyv
Rudán Joe könyve sem rossz, az ő története sem volt mentes a zűrös dolgoktól. De azért merőben más volt az élet akkoriban Magyarországon, mint Angliában vagy Amerikában, ráadásul korban is van egy kis különbség köztük. Rengeteg érdekesség, első kézből kapott történetet elevenedik meg a könyv lapjain. Viszont azt is megtudhattuk, a magyar rockzenei élet finoman szólva sem mentes a konfliktusoktól. Rengeteg kép szolgál segítségül az olvasónak Magyarország egyik legjobb, ha nem a legjobb énekesének életéről.
K. K. Downing, Éjjel-nappal Judas Priest
Eddig csak énekesek voltak, most jöjjön egy legendás gitáros. K. K. Downing, Éjjel-nappal Judas Priest című könyve is jó könyv, de jóval szárazabb mint Halfordé, az is igaz, hogy utóbbi színesebb egyéniség. De azért ebben a könyvben is sok érdekesség van, más szemszögből mint az énekesé. Sőt Ken több dolgot is máshogy látott mint Halford.
Viszont azt érzem könyvén, hogy nélküle nem tudna működni a Judas Priest, aztán ugye mégis működik. Az az igazság kissé savanyú a szőlő. Ken barátunk amúgy is inkább primadonna és persze a zenekar másik legendás gitárosával, Glenn Tiptonnal is folyton ment a csatározás. Azt is megtudhatjuk a könyvből, hogy abban az időben (is), egy rocksztár milyen könnyen tudott csajozni.